The following is a list of Member Events and Tournaments run by West Bolton G. C. All other (outside) events are listed on the calender. All Member tournament results will be posted below.
The schedule of events is subject to change.


Tentative Schedule for 2019 Member Events
- Member / Member: Sunday, June 23rd
- Member Appreciation Week: Sunday, June 16th to Sunday, June 23rd
- Member/ Guest: Saturday, July 20th & Sunday, July 21st
- Yellowball Scramble: Sunday, August 4th
- Fall Foliage Classic: Saturday, September 28th & Sunday, September 29th 
- Men, Women, Junior​, and Senior Club Championships: TBA

2018 Member Events & Results

 
  • 9 & Dine Scramble
    • Date: Friday, June 22nd
    • When: 5 p.m.
    • 1st Gross: Team Hurley (-7)
  • Member / Member
    • ​Date: Sunday June 24th
    • Format: 2 person best ball
    • 1st Gross: Jeff Brown, Todd Laforce (70)
      • ​2nd Gross: Colin O'Brien, Matt Rahaim (71)
        • ​3rd Gross: Matt & John Hurley (71)
    • 1st Net: Jon & Mike Lawrence (65)
      • ​2nd Net: Steve Sarli, Jim Candon (65)
        • ​3rd Net: Todd Farr, Drew Donavan (70)
  • 9 & Dine Scramble
    • Date: Friday, July 13th
    • When: 5 p.m.
    • 1st Gross: Team Laforce (-7)
  • Member / Guest
    • Date: Saturday July 21st - Sunday July 22nd
    • Format: 36 holes, 2 person best ball
    • Champion: Colin O'Brien, Ryan Jacobs (-2, 142)​
      • ​Palmer Division
      • Nicklaus Division
          ​1st Gross: Todd Laforce, Scott Laforce (151)
        • 1st Net: Alex Start, Larry Jacobs (135)
  • Senior/Junior Club Championship
    • Date: Saturday August 18th
    • Format: 18 Stroke Play
    • Ladies Champion: Susan Hirschfeld (89)​First Net: Carolyn Marshall (74)
    • Men's Champion: Shane Benoit (76)​Juniper Division: Dave Griswold (86)
      • Tea Olive Division: Roger Schoenbeck (82)
      • Firethorn Division: Jim Candon (88)
      • Redbud Division: Henry Desilet (96)
    • Junior Champion: Mathew Rahaim (81)
  •  
  • Men's & Women's Club Championship
  • Date: Saturday August 25-26th
  • Format: 36 Stroke Play
  • Ladies Champion: Susan Hirschfeld (177)​First Net: Barbara O'Sullivan (138)
  • Men's Champion: Jake Orr (143)​First Net: Matt Hurley(146)